برگزاری آزمون جامع و ادواری فرهنگ و هنر از پنجم تا پانزدهم دی‌ماه در مازندران
برگزاری آزمون جامع و ادواری فرهنگ و هنر از پنجم تا پانزدهم دی‌ماه در مازندران

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر با اشاره به اینکه چهل‌و‌‌دومین آزمون ادواری و اولین آزمون جامع استانداردهای مهارتی کار‌دانش در ۲ بخش عملی و نظری‌ برخط(آنلاین) در شهرستانهای ساری، قائم‌شهر، بابل، آمل، چالوس و رامسر برگزار می شود، زمان آزمون عملی را […]

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر با اشاره به اینکه چهل‌و‌‌دومین آزمون ادواری و اولین آزمون جامع استانداردهای مهارتی کار‌دانش در ۲ بخش عملی و نظری‌ برخط(آنلاین) در شهرستانهای ساری، قائم‌شهر، بابل، آمل، چالوس و رامسر برگزار می شود، زمان آزمون عملی را ۵ تا۱۱ دی‌ماه و آزمون نظری‌ آنلاین را ۱۳ تا ۱۵ دی‌ماه عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه ۲۸ رشته مصوب آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم، یادآور شد: این دوره آزمون در ۹ رشته‌ گرافیک رایانه‌ای، چهره‌سازی، تصویربرداری، نوازندگی ساز جهانی، عکاسی دیجیتال، دستیاری طراحی لباس(دوخت و ترمیم)، نوازندگی ساز ایرانی، تصویرسازی و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای و طراحی بسته‌بندی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه این آزمون همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: سالانه ۳ آزمون برگزار و مرحله بعدی خردادماه سال آینده خواهد بود.

آهنگر با اشاره به اینکه در این دوره یکهزار و ۵۴۱ هنرجو در آزمون عملی و دوهزار و ۱۱۸ هنرجو در آزمون نظری‌ آنلاین شرکت می کنند، گفت: شرکت‌کنندگان می توانند با مراجعه به سامانه آزمون هنر، کارت ورود به جلسه را دریافت نمایند.

وی با اشاره به اینکه هنرجویان متقاضی آزمون جامع در مراکز تحت‌ پوشش آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند، افزود: سقف نمره این آزمون ۱۴ بوده و ۶ نمره میان‌ترم توسط استاد مربوطه لحاظ خواهد شد. در ضمن فقط رشته گرافیک ۴ نمره میان‌ترم دارد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: هنرجویان متقاضی آزمون ادواری نیز کسانی هستند که دارای دانش کافی از آن مهارت بوده و نیازمند مدرک مهارت آموزی می‌باشند و سقف نمره این آزمون ۲۰ است.

آهنگر در رابطه با آزمون نظری‌ آنلاین از هنرجویان خواست با در دست داشتن تلفن‌ همراه متصل به اینترنت در جلسه حضور یابند.

وی اظهار داشت: در این راستا هر دانش‌آموز می‌تواند با کد ملی و کد 6 رقمی اختصاصی وارد سامانه آزمون هنر شده و امتحان بدهد.