جزئیات ثبت‌‌نام متقاضیان حج تمتع ۱۴۰۳/ آغاز پیش‌‌ثبت‌‌نام از ۱۵ دی
جزئیات ثبت‌‌نام متقاضیان حج تمتع ۱۴۰۳/ آغاز پیش‌‌ثبت‌‌نام از ۱۵ دی
سازمان حج و زیارت اطلاعاتی درباره پیش ثبت‌نام از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ منتشر کرد.

به گزارش ندای تجن، سازمان حج و زیارت اطلاعیه‌ای درباره اعزام زائران ایرانی به حج تمتع سال آینده صادر و زمان ثبت‌نام مقدماتی در کاروان‌های حج را از روز جمعه، 15 دی‌ماه 1402 اعلام کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است:

به لطف خداوند متعال، توسل به پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) و ائمه معصومین(علیهم‌السلام)، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط سازمان حج و زیارت، مقرر است پیش‌ثبت‌نام (ثبت‌نام مقدماتی) از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال‌1403 از روز جمعه 1402/10/15 و با توجه به موارد ذیل آغاز شود.

الف- زمان‌بندی پیش‌ثبت‌نام بر اساس تاریخ ودیعه‌گذاری:

ب- نحوه مراجعه و ثبت‌نام متقاضیان:

پیش ثبت‌نام از افراد دارای اولویت تشرف به حج تمتع سال 1403 با مراجعه واجدین شرایط به سامانه: https://reserve.haj.ir و به‌صورت غیرحضوری قابل انجام است؛ همانگونه که در «بند الف» اشاره شده است، متقاضیان می‌باید با مراجعه به سامانه یاد شده، نسبت به تکمیل و به‌روزرسانی اطلاعات خود و اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

ج- مبلغ واریزی:

در این مرحله کلیه متقاضیان اعزام به حج تمتع سال 1403 می‌باید مبلغ  1.400.000.000 ریال معادل یکصد و چهل میلیون تومان (با احتساب مبلغ قبض ثبت‌نام اولیه و سود متعلقه به آن) و از طریق درگاه اینترنتی سازمان حج و زیارت پرداخت کنند. بدیهی است باقیمانده هزینه سفر(که بر مبنای هزینه‌های ارزی و ریالی محاسبه می‌شود) هنگام ثبت‌نام قطعی افراد در کاروان‌های اعزامی که متعاقباً اعلام خواهد شد، دریافت می‌شود.

تبصره: افرادی که در کاروان‌های حج سال 1399 نام‌نویسی و وجوه مربوطه را واریز کرده، اما به دلیل لغو سفر حج در آن سال و سال‌های پس از آن موفق به تشرف نشده و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند، نیازی به انجام پیش‌ثبت‌نام نداشته و همزمان با اعلام ثبت‌نام قطعی، بصورت مستقیم امکان نام‌نویسی در کاروان‌ها را خواهند داشت.

د- نکات قابل توجه:

پس از اعلام کاروان‌ها، افرادی امکان ثبت نام قطعی در گروه‌های اعزامی به حج سال 1403 را خواهند داشت که اقدام به پیش ثبت‌نام کرده باشند. ( به استثناء ثبت نامی‌های 1399 )

انتخاب و ثبت‌نام در کاروان‌هایی امکان‌پذیر خواهد بود که با اطلاعات کامل و به‌روز شده فرد متقاضی در سامانه http://reserve.haj.ir از حیث استان، شهرستان محل اعزام و سایر اطلاعات درج شده در سامانه تکمیل اطلاعات، مطابقت داشته باشد.

چنانچه متقاضی پس از اعلام سازمان مبنی بر مراجعه به کاروان های اعلامی برای ثبت‌نام قطعی مراجعه نداشته باشد، منصرف شناخته شده و وجوه واریزی به حساب وی، مسترد می‌شود.

به فضل پروردگار متعال، عملیات اعزام کاروان‌های حج تمتع، از اوایل ماه ذی‌القعده (دهه سوم اردیبهشت ماه 1403) آغاز و با پایان ماه ذی‌الحجه و اوایل ماه محرم 1446 (نیمه دوم تیرماه 1403) خاتمه خواهد یافت.

متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال 1403 می‌بایست دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار1403/09/20 باشند.

  • منبع خبر : تسنیم