کاهش 2درصدی مرگ‌های حوادث رانندگی طی نه ماه امسال/لزوم فرهنگ‌سازی از سوی دستگاه‌های اجرایی برای آگاه‌سازی جامعه
کاهش 2درصدی مرگ‌های حوادث رانندگی طی نه ماه امسال/لزوم فرهنگ‌سازی از سوی دستگاه‌های اجرایی برای آگاه‌سازی جامعه
مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت : طی نه ماه امسال 472 نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد کاهش داشت.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، دکتر عباسی افزود : بر اساس آمارها، 385 نفر از تلفات تصادفات نه ماهه نخست امسال را مردان و ما بقی را نیز زنان تشکیل داده اند.

3 بیشترین شهرستان
شهرستان های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب آمل با 62، بابل با 55و ساری با 51 فوتی و کمترین آن شهرستان میاندرود با 3 فوتی گزارش شده است..

به تفکیک محورها

از 472 کشته تصادفات نه ماهه، 339 نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی و 133 نفر در حوادث درون شهری گزارش شده است.

افزایش 7درصدی مصدومان تصادفات رانندگی

هزارو921 نفر طی نه ماهه امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد رشد را نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ، رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از مهم‌ترین شاخصه‌‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی دانست وبرای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و افزود : دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند.پایان پیام