کشف 37 کيلو مواد مخدر در مازندران/رفع تصرف 9 هکتار از اراضي جنگل جلگه‌اي در شهرستان عباس آباد
کشف 37 کيلو مواد مخدر در مازندران/رفع تصرف 9 هکتار از اراضي جنگل جلگه‌اي در شهرستان عباس آباد
اخبار فرماندهی انتظامی استان که برای ما ارسال شد را بخوانید:

ندای تجن- فرمانده انتظامي استان از دستگيري يک قاچاقچي مواد مخدر و کشف 37 کيلو ترياک در شهرستان قائم شهر خبر داد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، سردار “حسن مفخمي شهرستاني” در تشريح جزئيات اين خبر، گفت: در پي کسب خبري مبني بر اين که يکي قاچاقچي مواد مخدر قصد انتقال مواد مخدر از استان فارس به مقصد استان گلستان را دارد ، موضوع در دستور کار پليس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامي استان مازندران، تصريح کرد: در اجراي اين ماموريت، ماموران اداره عمليات ويژه پليس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاري  ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قائمشهر، خودرو و متهم را شناسايي و در يک عمليات غافلگيرانه، قاچاقچي مواد مخدر را دستگير کردند.

سردار مفخمي شهرستاني از کشف 37 کيلو گرم مواد مخدر ترياک در بازرسي از خودروي متهم خبر داد و اظهار داشت: اين سوداگر مرگ پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد

دستگيري سارقان سيم و کابل برق با 25 فقره سرقت در “نکا “

جانشين انتظامي استان از دستگيري 2 سارق و يک مالخر سيم و کابل برق با 25 فقره سرقت در شهرستان نکا خبر داد

به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، سردار  “سيد موسي حسيني ” در بيان اين خبر گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت سيم برق در شهرستان نکا، موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي، خودروي سارقان را شناسايي و در عملياتي موفق خودرو را توقيف و 2 متهم را دستگير کردند.

جانشين انتظامي استان مازندران تصريح کرد: از متهمان دستگير شده که يک مرد و يک زن مي باشند، قيچي سيم بر، طناب و کمربند و ادوات سرقت نيز کشف شد.

وي اضافه کرد :در بازجويي هاي به عمل آمده  متهمان به 25 فقره سرقت سيم برق در اين شهرستان اعتراف کردند.

سردار حسيني اظهار داشت: در اين ارتباط يک مالخر نيز دستگير شد که پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفي شدند.

جانشين انتظامي استان مازندران در خاتمه به نقش مشارکت هاي مردمي در برقراري نظم و امنيت اشاره کرد و از شهروندان خواست: در صورت برخورد با هرگونه موارد مشكوك موضوع را بلافاصله از طريق سامانه 110 به پليس اطلاع نمايند تا از وقوع سرقت، پيشگيري و در صورت وقوع ،نسبت به دستگيري سارق اقدام شود.

دستگيري سوداگران مرگ با بيش از 5 کيلو مواد مخدر ترياک در شهرستان بابلسر

فرمانده انتظامي شهرستان بابلسر از دستگيري 2 سوداگر مرگ و كشف بيش از 5 کيلو موادمخدراز نوع ترياک در آن شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، سرهنگ “سيدجعفر افضلي” در تشريح جزئيات اين خبر، گفت: در اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي با هدف مقابله با قاچاقچيان و عاملان فروش مواد مخدر، موضوع در دستور کار ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: در اجراي اين طرح ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي ،موفق به شناسايي 2 نفر از قاچاقچيان مواد مخدر شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان بابلسر، تصريح کرد: ماموران پس از هماهنگي هاي قضائي، متهمان را در عملياتي ضربتي دستگير و از آنها 5 کيلو و 500گرم انواع مواد مخدر کشف نمايند.

سرهنگ افضلي با بيان اين که متهم پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد، گفت: مبارزه با پديده شوم موادمخدر به عنوان مهمترين عامل فروپاشي خانواده ها و سرمنشاء بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي، نيازمند همکاري همه جانبه مردم و نهادهاي مسئول با نيروي انتظامي است .

کشف اقلام بهداشتي و خوراکي قاچاق در شهرستان جويبار

فرمانده انتظامي شهرستان جويبار از کشف 2520 قلم از اقلام خوراکي ونوشيدني خارجي و 150قلم لوازم بهداشتي و آرايشي قاچاق درآن شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاري پليس ،فرمانده انتظامي شهرستان جويبار سرهنگ “عبداله اکبري”در تشريح اين خبر اعلام داشت: به منظور  اهميت موضوع سلامت جامعه و برخورد با توليد و پخش محصولات آرايشي و بهداشتي غير بهداشتي و غير مجاز، و در اجراي طرح نظارت بر واحدهاي صنفي موضوع در دستور کار پليس اطلاعات و امنيت عمومي اين فرماندهي قرار گرفت.

وي در ادامه اظهار داشت:در اجراي اين طرح ماموران انتظامي موفق به کشف بيش از  2520 قلم از اقلام خوراکي ونوشيدني خارجي  و 150قلم لوازم بهداشتي و آرايشي قاچاق در شهرستان جويبار شدند که کارشناسان ارزش کالاهاي قاچاق کشف شده رابيش از 400 ميليون ريال برآورد کردند .

فرمانده انتظامي شهرستان جويبار  ضمن تاکيد بر استمرار طرح هاي پاکسازي و تشکر از شهروندان در همکاري با پليس از شهروندان درخواست نمود هر گونه موارد مشکوک را به مرکز فوريت هاي پليسي 110 اطلاع دهند.

رفع تصرف 9 هکتار از اراضي جنگل جلگه اي در شهرستان عباس آباد

فرمانده انتظامي شهرستان عباس آباد از رفع تصرف 9 هکتار از اراضي جنگل جلگه اي در آن شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، سرهنگ” داود صفاري  زاده” در تشريح اين خبر بيان داشت: در پي کسب خبري مبني بر ساخت و ساز غيرمجاز در اراضي جنگل جلگه اي شهرک پالم پلازا شهرکلارآباد شهرستان عباس آباد، پي گيري موضع در دستور کار ماموران اين شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: ماموران اين شهرستان با هماهنگي قضايي و با همراهي کارشناسان منابع طبيعي نسبت به آزاد سازي 9 هکتار از اراضي جنگل جلگه اي  که در آن ساخت و سازهاي غيرمجاز صورت گرفته بود، اقدام کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان عباس آباد تصريح کرد: در اجراي اين ماموريت 24 قطعه باغ ويلاي غيرمجاز تخريب شد.

سرهنگ صفاري زاده تاکيد کرد: پليس با تمام توان با زمين خواران و افراد سودجويي که به اراضي ملي و کشاورزي دست درازي مي کنند در چهاچوب قانون برخورد خواهد کرد.

کشف 12 فقره سرقت منزل در بابل

فرمانده انتظامي شهرستان بابل از دستگيري 4 نفر سارق منزل با کشف 12 فقره سرقت درآن شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس،سرهنگ “علي داداش تبار” درتشريح جزئيات اين خبر بيان داشت:‌ در پي وقوع چندين فقره سرقت منزل در شهرستان بابل، بررسي موضوع در دستور کار، کارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود:کارآگاهان پليس آگاهي شهرستان بابل با اشراف اطلاعاتي موفق به شناسايي 4سارق حرفه اي دراين خصوص شدند، که پس از هماهنگي با مراجع قضائي در عملياتي ضربتي دستگير کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان بابل با بيان اينکه در تحقيقات بعمل آمده از متهمان به 12 فقره سرقت منزل اعتراف کردند، گفت: متهمان به همراه پرونده در اختيار مراجع قضائي قرار گرفتند.

سرهنگ “داداش تبار” با با بيان اينکه در بازرسي از مخفيگاه اين سارقان تعداد زيادي اموال مسروقه کشف شد،خاطر نشان کرد:شهروندان ضمن رعايت هشدارهاي پليسي در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در سطح شهر، مراتب را در اسرع وقت از طريق سامانه 110 اعلام تا نسبت به دستگيري مجرمان و متخلفان اقدام شود.

اعتراف سارق به 24 فقره سرقت سيم برق در گلوگاه

فرمانده انتظامي شهرستان گلوگاه از دستگيري سارق سيم برق با 24 فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “محمود کلواني” در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاري پليس، گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت سيم برق در شهرستان گلوگاه، موضوع در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي اين فرماندهي قرار گرفت.

فرمانده انتظامي شهرستان گلوگاه، تصريح کرد: ماموران با اقدامات اطلاعاتي و بررسي هاي همه جانبه متهم را شناسايي و در عملياتي ضربتي وي  را دستگير کردند.

سرهنگ کلواني با بيان اينکه متهم در بازجويي و تحقيقات به عمل آمده تاکنون به 24 فقره سرقت سيم برق در اين شهرستان اعتراف کرد، اظهار داشت: اين سارق حرفه اي پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد.

فرمانده انتظامي شهرستان گلوگاه به شهروندان توصيه کرد: ضمن توجه به هشدارهاي انتظامي در صورت برخورد با هرگونه مورد مشكوك موضوع را سريعاً با شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

اجراي طرح برخورد قاطع با اراذل و اوباش در تنکابن

فرمانده انتظامي شهرستان تنکابن از برخورد با اراذل و اوباش در راستاي ارتقاء امنيت اجتماعي خبر داد و گفت: اين طرح به صورت هدفمند، برنامه ريزي شده و با قاطعيت در سطح شهرستان به مرحله اجرا درآمد که 8 نفر از مخلان نظم و آسايش عمومي دستگير شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، سرهنگ “بهادر ديلمي” در تشريح اين خبر اظهار داشت : در طرح برخورد با اراذل و اوباش 8 نفر از مخلان نظم و امنيت که اقداماتي از قبيل درگيري هاي خياباني، ايجاد رعب و وحشت و مزاحمت نواميس، تهديد، فحاشي و قدرت نمايي در فضاي مجازي و حقيقي انجام داده بودند دستگير شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان تنکابن با بيان اينکه اراذل و اوباش دستگير شده با حکم مرجع قضائي روانه زندان شدند، گفت: در اين دستگيري ها چندين قبضه سلاح سرد (چاقو ، قمه ، شمشير،چماق)  کشف شد.

وي تصريح کرد:آنهايي که در سطح شهر اقدام به مزاحمت براي شهروندان مي نمايند و با درگيري و عربده کشي قصد ايجاد رعب و وحشت دارند ، بدانند پليس با آنان قاطعانه برخورد خواهد کرد و اجازه عرض اندام و قانون شکني به آنها را نخواهد داد.

سرهنگ “بهادر ديلمي” اظهار داشت: اوباش گري و مزاحمت خياباني معضل جديدي نيست اما آنچه که اين روزها خانواده ها و کارشناسان مسائل اجتماعي را بيشتر از گذشته نگران کرده، روي آوردن برخي از جوانان و نوجوانان به کارهاي خلاف عرف و قانون است که زمينه را براي ورود آنها به جرگه اوباش گري و انگشت نما شدن هموار مي کند.

فرمانده انتظامي شهرستان تنکابن از شهروندان خواست در کليه ساعات شبانه روز هرگونه اخبارمربوط به فعاليت مجرمانه اراذل و اوباش را با شماره  110 اطلاع رساني کنند.

دستگيري سارق ساختمان هاي نيمه کاره در ” نور “

فرمانده انتظامي شهرستان نور از دستگيري سارق حرفه اي ساختمان هاي نيمه کاره با 16 فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، سرهنگ “احمد اميني” در تشريح اين خبربيان داشت : ماموران انتظامي در پي وقوع چندين فقره سرقت از ساختمان هاي نيمه کاره بررسي موضوع را با تشکيل پرونده و کنترل نقاط جرم خيز در دستور کار خود قرار دادند .

وي افزود: ماموران انتظامي با انجام اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات گسترده پليسي، يک سارق حرفه اي و داراي سابقه سرقت را شناسايي و پس از هماهنگي با مرجع قضائي دستگير کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان نور خاطرنشان کرد: ماموران انتظامي در بازجويي از متهم، 16 فقره سرقت از ساختمان هاي نيمه کاره و در حال احداث را کشف و متهم را با تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي کردند.

سرهنگ اميني در خاتمه بيان داشت: شهروندان با استفاده از ظرفيت نگهبان محله و نصب دوربين هاي مداربسته مي توانند از سرقت ساختمانهاي نيمه کاره پيشگيري نمايند.

گسترش سلامت رواني وپيشگيري از آسيب هاي اجتماعي دو ماموريت مهم مراکز مشاوره ومددکاري پليس در مازندران

معاون فرهنگي واجتماعي فرماندهي انتظامي استان ، گفت: يکي از اهداف اصلي ايجاد مراکز مددکاري و مشاوره پليس در کلانتري ها و مرکز مشاوره آرامش استان گسترش سلامت رواني وپيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در جامعه است .

سرهنگ” سيد جعفر ساداتي ”  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري پليس، ضمن تبريک فرارسيدن سالروز ميلاد با سعادت حضرت علي (ع) روز پدر ،مردو روز مددکار از تلاش موثر بخش هاي مشاوره و مددکاري يگان هاي انتظامي استان مازندران قدرداني کرد.

وي اظهار داشت: معاونت فرهنگي و اجتماعي استان با راه اندازي دواير مشاوره و مددکاري در کلانتري ها و مرکز مشاوره  ” آرامش ” در مرکز استان براي عموم مردم،بستر و زمينه دريافت مشاوره در جهت پيشگيري از جرايم و ناهنجاري هاي اجتماعي را مهيا کرده است.

معاون فرهنگي و اجتماعي پليس مازندران با اشاره به اينکه استقرار دواير مشاوره و مددکاري اجتماعي در کلانتري ها يکي از راهبردهاي ويژه پليس براي  پشگيري و کاهش  بزه و آسيب هاي اجتماعي  در جامعه است اظهار داشت: پليس با تقويت واحدهاي اجتماعي خود مي‌ تواند با ايفاي نقش ميانجيگري موجب کاهش ورود پرونده‌ هاي قضائي به دادگستري‌ ها شود.

سرهنگ ساداتي، تصريح کرد : فراجا با اتخاذ رويکرد جامعه محوري بنيادي معتقد است که مسائل و پرونده هاي اجتماعي بايستي با راهبرد ها و راهکارهاي اجتماعي به صورت علمي بررسي ،پويش ،پايش و علت يابي شده و پس از شناخت علل ايجاد به حل و فصل آنها از طريق مداخلات حرفه اي پرداخت و اين پروسه و فرايند امروزه در حوزه مشاوره و مددکاري اجتماعي به عنوان يکي از گسترده ترين اهداف در نظر گرفته شده است.

وي اضافه کرد:حفظ و افزايش سرمايه اجتماعي پليس ،کاهش بار انتظامي در کلانتري ها به ويژه پرونده هاي مربوط به اختلافات خانودگي از مهمترين اقدامات دواير مددکاري در کلانتري ها مي باشد .

ساداتي  از فعاليت  42 مددکار مرد و زن در 41 کلانتري سطح شهرستان هاي استان و مرکز مشاوره آرامش در شهرستان ساري خبر داد و گفت : با تلاش اين عزيزان بيش از 28هزار پرونده در کلانتري ها تشکيل و مورد بررسي قرار گرفت که در نتيجه منجر به سازش و مصالحه 70درصدي اين پرونده ها شد .

وي افزود : همچنين با مراجعه بيش از 3هزار نفر به مرکز مشاوره آرامش ،خدمات مشاوره اي در زمينه هاي حل دعاوي خانوادگي ،ملکي،حقوقي  و روانشناختي به مراجعه کنندگان ارائه شد.داشته اند که  اين اقدامات در کنار اقدامات پيشگيرانه ديگر شامل اقدامات فرهنگي و مشارکتي و انجام خدمات مشاوره فعال بر شايستگي اين کارکنان افزوده است .

معاون اجتماعي در پايان خطاب به مشاوران و مددکاران اجتماعي گفت: مردمداري و تکريم ارباب رجوع يکي از مهمترين موضوعاتي است که بايد مشاوران انتظامي استان به آن توجه ويژه داشته و همواره بايد خدمت بي منت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.