بیش از ۵۲میلیارد ریال صنایع‌دستی فروخته شد
بیش از ۵۲میلیارد ریال صنایع‌دستی فروخته شد
بیش از ۵۲میلیارد ریال صنایع‌دستی در مازندران فروخته شد

به گزارش ندای تجن به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، حسین ایزدی سه‌شنبه هفتم فروردین ۱۴۰۳ با اشاره به برپایی۳۰ نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در مازندران، گفت: این بازارچه‌ها از تاریخ ۲۶اسفند سال ۱۴۰۲ آغاز شد و برخی تا عید سعید فطر ادامه دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، افزود: بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی استان با مشارکت بخش خصوصی، شهرداری‌ها، انجمن‌های صنایع‌دستی، فرمانداری‌ها وصنعت‌گران صنایع‌دستی در پایگاه‌های میراث جهانی، مراکز گردشگری، بازارها وخیابان‌های پرتردد سراسر استان در حال برگزاری است و مورد استقبال گردشگران زیادی قرار گرفته است.

او تصریح کرد: از مجموع ۷۱۰ غرفه صنایع‌دستی برپا شده در سراسر استان تا چهار فروردین ماه جاری، ۱۲۲هزار و ۱۲۸ بازدیدکننده داشت و بیش از ۵۲ میلیارد ریال گردش مالی در حوزه صنایع‌دستی مازندران رقم خورد.

ایزدی با اشاره به نمایشگاه ملی نوشهر با ۱۲۰ غرفه صنایع‌دستی اظهار کرد: بیشترین میزان فروش صنایع‌دستی مربوط به چهارم فروردین و بازارچه ملی صنایع‌دستی نوشهر، است.

ایزدی با بیان اینکه بازارچه‌های شهرهای چالوس، آمل و بابلسر به ترتیب در مقام دوم، سوم وچهارم فروش صنایع‌دستی در مازندران قرار دارند؛ یادآور شد: برپایی غرفه‌های صنایع‌دستی در قالب نمایشگاه و بازارچه‌ فروش تقریبا در سراسر استان باعث شد تا هم زمینه دسترسی گردشگران به این محصولات فراهم شود و هم فرصت بازاریابی و عرضه مستقیم کالا برای هنرمندان و صنعتگران به وجود بیاید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان این مطلب که نمایشگاه صنایع‌دستی امسال در مازندران به یک جاذبه تبدیل شده است گفت: بازاریابی برای هنرمندان به عنوان یکی از شیوه‌های حمایتی در قالب برپایی نمایشگاه و بازارچه فروش همواره در دستور کار معاونت صنایع‌دستی مازندران، قرار دارد.