احداث بیمارستان فوق تخصصی سرطان با کمک اوقاف در چالوس
احداث بیمارستان فوق تخصصی سرطان با کمک اوقاف در چالوس
استاندار مازندران گفت: بیمارستان فوق تخصصی سرطان با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از محل عواید موقوفه مرحومه خلعتبری در چالوس احداث می‌شود.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران در گفت‌وگویی اظهار کرد: مسئله و مشکل زمین برای احداث بیمارستان فوق تخصصی سرطان را حل کردیم تا این بیمارستان که نیاز مردم غرب مازندران و حتی کل استان است احداث شود و خدمات‌دهی کند.

وی با اشاره به ورود اداره اوقاف به بحث سلامت مردم و تجهیز و احداث بیمارستان از محل موقوفات، افزود: بیمارستان فوق تخصصی سرطان از محل عواید موقوفه مرحومه خلعتبری در چالوس احداث می‌شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه املاک این موقوفه در تهران وجود دارد و بر اساس نیت واقف، درآمد آن باید صرف احداث بیمارستان فوق تخصصی سرطان شود، عنوان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در احداث این بیمارستان پیش قدم شده و دانشگاه علوم پزشکی استان و اداره کل منابع طبیعی غرب مازندران باید در این زمینه همکاری و مشارکت داشته باشند.

حسینی‌پور کمک موقوفات به بهداشت و درمان جامعه را ارزشمند توصیف کرد و گفت: یکی از کارکردهای وقف می‌تواند احداث بیمارستان و درمانگاه در نقاط مختلف استان باشد که در این زمینه خیرین، نهادهای مردمی، اوقاف و سایر دستگاه‌ها باید با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند.

*آمادگی اوقاف برای آغاز پروژه احداث بیمارستان سرطان
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز با تشریح جزئیات این موقوفه گفت: املاک موقوفه مرحومه خلعتبری در استان تهران وجود دارد که نیت آن برای ساخت بیمارستان فوق تخصصی سرطان است و باتوجه به تاکید واقف در وقف‌نامه این بیمارستان فقط باید در چالوس احداث شود.

وی تصریح کرد: بخش بزرگی از اعتبار احداث این بیمارستان توسط موقوفه خلعتبری اکنون آماده است و فقط منتظر مجوزات لازم برای شروع کار هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: بیمارستان فوق تخصصی سرطان توسط اوقاف احداث و پس از تکمیل به وزارت بهداشت تحویل داده خواهد شد تا به مردم خدمت‌رسانی کند.

عکس اصلی خبر تزیینی است

پایان پیام/