شهرک صنعتی آبندانک نوشهر از محیط زیست خارج شد
شهرک صنعتی آبندانک نوشهر از محیط زیست خارج شد
استاندار مازندران گفت: در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست ،  پس از گذشت 30 سال مجوز فعالیت صنعتگران نوشهری صادر شد.

به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران امروز مطمئنا در تقویم مردم نوشهر روزی  به یاد ماندنی و فراموش نشدنی خواهد بود چرا که بعد از سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری دولت سیزدهم در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست کشور، شهرک صنعتی آبندانک نوشهر به نفع مردم از محیط زیست خارج و مجوز فعالیت صنعتگران نوشهری صادر شد .

شهرك صنعتي آبندانك واقع در منطقه حفاظت شده البرز مركزي در شهرستان نوشهر، به وسعت 15 هكتار در سال 77 توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران مبنی بر تاسیس شهرک صنعتی در آن منطقه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

در نخستین سفر استانی دولت سیزدهم به استان مازندران در اسفندماه 1400؛ مقرر شد مجوز و پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک نوشهر با پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست، پس از حدود 30 سال صادر شود.

به دليل مغايرت‌هاي قانوني موجود، احداث شهرك صنعتی آبندانك با ضوابط استقرار زیست محیطی و حساسيت اكولوژيك منطقه، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و امکان صدور مجوز بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه میسر نشد.

با پیگیری های  مکرر مقرر شد؛ به منظور رفع محدودیت ایجاد شده برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک در خصوص مجوز صدور پروانه بهره برداری، سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت لازم را به عمل آورد.

در نهایت موضوع در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست  مطرح و در سال “جهش تولید با مشارکت مردم” و پس از حدود قریب به سه دهه، این شهرک از منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خارج و مجوز بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک صادر شد.