افتتاح ساختمان جدید بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی رازی قائمشهر پس از ۱۸ سال وقفه/فیلم بیمارستان
افتتاح ساختمان جدید بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی رازی قائمشهر پس از ۱۸ سال وقفه/فیلم بیمارستان
با حضور رئیس جمهور همزمان با افتتاح ساختمان جدید بیمارستان رازی قائمشهر، ۵۷۴ تخت بیمارستانی جدید در استان مازندران به بهره‌برداری رسید.

ندای تجن- به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر به استان مازندران در روز 27اردیبهشت ماه سال جاری ، ضمن افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی رازی شهرستان قائمشهر، ۵۷۴ تخت بیمارستانی جدید را در استان به صورت همزمان و از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

ساختمان جدید بیمارستان رازی قائمشهر از جمله طرح‌های نیمه تمام استان مازندران بود که پس از ۱۸ سال وقفه، با اهتمام دولت مردمی و با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان در فضایی به مساحت ۲۴ هزار متر مربع در ۶ طبقه و با همه امکانات تخصصی از جمله ۱۰ اتاق عمل تکمیل و تجهیز شد و با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

رئیس جمهور در حاشیه افتتاح ساختمان جدید بیمارستان رازی از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید و از برخی بیماران بستری در آن نیز عیادت کرد.

بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی اطفال شمال کشور، مرکز جامع دیالیز و دانشکده دندانپزشکی بابل از جمله طرح‌های بهداشتی و درمانی استان مازندران بود که همزمان با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسیدند.

وزیر بهداشت گفت: دولت سیزدهم برای بخش بهداشت و درمان مازندران ۱۱ هزار میلیارد ریال هزینه کرده است.

تصاویر بیمارستان را در فیلم زیر ببینید:

دکتر بهرام عین‌اللهی درمان و آموزش پزشکی نیز اظهار کرد: در دور اول سفر رئیس جمهور به مازندران برای حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اجرای ۹ طرح با ۷هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که تاکنون هفت مصوبه اجرا شده و ۲ مصوبه در دست اجرا است.

وی افزود: تکمیل بیمارستان آیت الله طبرسی ساری، بیمارستان تنکابن، بیمارستان جایگزین رازی قائم شهر، بیمارستان ۱۸۵ تختخوابی بابلسر و پروژه‌های نیمه تمام بهداشتی و درمانی استان با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد از جمله مصوبات دور اول سفر دولت به مازندران بوده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: در راستای اجرای مصوبات دور نخست سفر هیات دولت به مازندران، تاکنون ۱۱ هزار و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل و فراهم‌کردن زیرساخت‌های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل اختصاص یافته است.

دکتر عین‌اللهی ادامه داد: تکمیل راه دسترسی و دیواره سازی بیمارستان تنکابن، تکمیل و تجهیز بخش ناباروری بیمارستان خاتم‌الانبیاء بهشهر و شهید بهشتی نوشهر و تجهیز سردخانه نگهداری فرآورده‌های خونی غرب استان از دیگر مصوبات دور اول سفر دولت به مازندران بود.