لزوم تعامل و همکاری بیشتر شورا و شهرداری ساری برای برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در مرکز استان
لزوم تعامل و همکاری بیشتر شورا و شهرداری ساری برای برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در مرکز استان
قادری درباره برگزاری ماهانه نمایشگاه صنایع‌دستی در مرکز استان، گفت: برای برگزاری نمایشگاه نیازمند تعامل و همکاری بیشتر شورا و شهرداری ساری با میراث فرهنگی هستیم.

به گزارش ندای تجن- سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ساری امروز از آغاز به کار کمیته‌های تخصصی ذیل شورای راهبردی توسعه گردشگری شهرستان خبر داد.

قاسم قادری در جمع فعالان صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به راه اندازی بازارچه دائمی صنایع‌دستی در محل بازار امام رضا (ع) ساری گفت: در حال حاضر تعداد 20 فروشگاه صنایع دستی در سطح شهرستان فعال می‌باشد که مردم کمتر نسبت به مکان فعالیت آنان آگاهی دارند که با چاپ و پخش کتابچه راهنمای گردشگری و صنایع دستی شهرستان در حال معرفی آن می‌باشیم.
وی با تأکید بر نقش و سهم رسانه و فضای مجازی در اطلاع‌رسانی نسبت به فعالیت فعالان بخش‌های مختلف میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سطح ساری، گفت: ما نیازمند همکاری بیشتر فعالان رسانه برای برقراری ارتباط میان این 3 بخش و اطلاع رسانی درباره نوع فعالیت آنان هستیم.
قادری در پاسخ به یکی از فعالان گردشگری درباره برگزاری ماهانه نمایشگاه صنایع‌دستی در مرکز استان، افزود: برای برگزاری نمایشگاه نیازمند تعامل و همکاری بیشتر شورا و شهرداری ساری با میراث فرهنگی هستیم.
سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ساری با بیان اینکه در ساری تعداد 2 هزار خانه مسافر و بوم گردی در حال فعالیت می‌باشند، گفت: با برگزاری جلسات متعدد با دستگاه‌های ذیربط از جمله فرمانداری ،اداره نظارت براماکن عمومی نیروی انتظامی ، توسط اداره میراث فرهنگی در حال ساماندهی و پیگیری می‌باشد.
شایان ذکر هست شورای راهبردی توسعه گردشگری متشکل از شش کمیته شامل آموزش و پژوهش، گردشگری و برندسازی، رسانه و تبلیغات فضای مجازی، صنایع دستی و صادرات، پکیج ها و تورهای گردشگری و نظارت بر آن و صیانت از آثار تاریخی در حال فعالیت می باشد