مسئول سازي دستگاه هاي اجرايي در ساماندهي سواحل
مسئول سازي دستگاه هاي اجرايي در ساماندهي سواحل
سردار "قاسم رضايي" جانشين فرمانده کل انتظامي کشور در کميسيون عمليات انتظامي فراجا ويژه استان مازندران، با تاکيد بر توجه به آموزش در مديريت انتظامي بر مسئول سازي دستگاه هاي اجرايي در ساماندهي سواحل تاکيد کرد .

ندای تجن- به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، جلسه کميسيون عمليات فراجا ويژه استان مازندران به رياست سردار “قاسم رضايي” جانشين فرمانده کل انتظامي کشور با موضوع ساماندهي سواحل و تاکيد بر اجراي طرح نور در ستاد فرماندهي انتظامي استان مازندران در ساري برگزار شد.

سردار رضايي در جمع بندي ضمن عرض تسليت به مناسبت ايام رحلت بنيان گذار کبير انقلاب اسلامي، شهادت رئيس جمهور و جمعي از مسئولان رده هاي کشوري که در راه خدمت به مردم به فيض عظيم شهادت نائل آمدند با گرامي داشت سالروز قيام خونين 15 خرداد گفت: 15 خرداد در اصل سالروز آبياري ريشه هاي درخت انقلاب اسلامي است و ما امروز وارث و پاسدار دستاوردهاي اين انقلاب هستيم.

جانشين فرمانده کل انتظامي کشور با بيان اين که حمايت از ولي فقيه به عنوان ستون اصلي اين انقلاب بر همه ما يک تکليف است، با اشاره به فرموده امام راحلمان مبني بر اين که پشتيبان ولي فقيه باشيد تا به مملکت شما آسيبي نرسد، اظهار داشت: با اتفاقي که در ماه گذشته براي کشور رقم خورد اگر اين جايگاه وجود نداشت قطعا ما امروز اين وضعيت را در کشور شاهد نبوديم.

سردار رضايي با قدرداني از مجموعه فرماندهي انتظامي استان مازندران در اجراي ماموريت هاي فراجا، تصريح کرد: در يک سال گذشته تحرکات خيلي خوبي توسط انتظامي استان بوقوع پيوسته است و اين استان استاني پويا و روبه جلو است.

وي با اشاره به روحيه انقلابي و مردمي کارکنان انتظامي استان خاطرنشان کرد: انتظار ما از مجموعه انتظامي استان حرکت روبه جلو با افق ديد بالاست.

اين مقام ارشد انتظامي کشور با تاکيد بر اين که آموزش بايد به عنوان يکي از مهمترين موضوعات  راهبردي در دستور کار قرار گيرد، افزود: آموزش هاي رزمي و دفاعي، انتظامي، دانستني هاي حقوقي و آموزش هاي تعاملي از مهمترين اين موضوعات است که بايد به آن پرداخته شود.

جانشين فرمانده کل انتظامي کشور احصاء آموزش هاي مورد نياز رده ها را مورد تاکيد قرار داد و اظهار داشت: يکي از مهمترين مطالبات عمومي فرماندهان بايد توجه به آموزش هاي تخصصي کارکنان باشد.

وي در ادامه بيان داشت: در بحث مبارزه با اراذل و اوباش بايد ضمن کنترل و مراقبت از اين افراد در فضاي حقيقي و مجازي، در صورت بروز هرگونه تحرکي از اين افراد برخورد قاطعي با آنان صورت گيرد.

سردار رضايي با تاکيد بر پيشگيري از وقوع سرقت با استفاده از گشت هاي هدفمند، خاطرنشان کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدامات خوبي در دستگيري معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر در استان صورت گرفته است و لازم است از ظرفيت هاي ماده 16 به صورت بهينه استفاده شود .

اين مقام ارشد انتظامي در ادامه با اشاره به اين که در موضوع تحول کلانتري ها و پاسگاه هاي استان اقدامات خوبي صورت گرفته است، گفت: ويترين اقدامات انتظامي در استان ها کلانتري ها هستند و بايد تقويت کلانتري ها به صورت مطلوب در دستور کار قرار گيرد.

جانشين فرمانده کل انتظامي کشور، با تاکيد بر ارتباط نزديک نشانگاه هاي اطلاعاتي با يگان هاي انتظامي، بيان داشت: در طرح امنيت محله محور بايد غالب موضوعات ايجابي و به عنوان بازوي امنيتي و موثرترين موضوع در امنيت داخلي شهرستان ها مورد توجه قرار گيرد .

وي با اشاره به رقم بالاي تعداد شهدا، ايثار گران، شهداي مدافع حريم و حرم در استان مازندران، اين افتخارات را نشان ولايتمداري مردم استان برشمرد و با اشاره به برخورداري اين استان از مواهب الهي نظير دريا و جنگل اظهار داشت: برخورداري از اين مواهب الهي و ماموريت هاي پليس استان توفيق الهي براي همکاران انتظامي استان است.

سردار رضايي با اشاره به اين که حضور مسافران در اين استان اجتناب ناپذير است، بيان داشت: مديريت پيشدستانه انتظامي و ترافيکي با اطلاع رساني به موقع آن مي تواند در ارائه خدمات انتظامي به مردم و مسافران اين استان بسيار موثر واقع شود.

سردار رضايي با اشاره به گذشته انتظامي استان در اجراي طرح ساماندهي سواحل، تصريح کرد: در اجراي طرح ساماندهي سواحل، اجراي طرح نور و مقابله با ناهنجاري هاي اجتماعي مورد تاکيد قرار گيرد.

وي با تاکيد بر تقويت باورپذيري موضوعات اخلاقي و موازين اسلامي در افراد و خانواده ها، بيان داشت: برخورد با افراد هنجار شکن از موضوعات قانوني پليس در برخورد با جرائم مشهود است.

جانشين فرمانده کل انتظامي کشور با بيان اين که دريا و سواحل يکي از نشانگاه هاي اصلي دشمن در اجراي طرح نور به شمار مي روند، بر مسئول سازي دستگاه هاي اجرايي در ساماندهي سواحل تاکيد کرد.

سردار رضايي در خاتمه اظهار داشت: همه رده هاي انتظامي مکلف به تذکر به افراد هنجارشکن و برخورد با آنان مي باشند و اقدامات مقابله اي با هنجارشکنان بايد به عنوان يکي از ماموريت هاي اصلي ماموران پليس در دستور کار قرار گيرد.