لزوم رعایت اخلاق در ستادها/تلاش ما برگزاری انتخابات سالم است
لزوم رعایت اخلاق در ستادها/تلاش ما برگزاری انتخابات سالم است
استاندار مازندران با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری انتخابات سالم گفت: تلاش همه مسؤولان برگزاری انتخابات سالم و پرشور است. ‎

ندای تجن-یوسف نوری استاندار مازندران صبح امروز در جمع مدیران و متولیان برگزاری انتخابات، اظهار ‌کرد: مردم ما در تمام دوره‌های مختلف اسلامی در کنار و همراه انقلاب ایستادگی کردند و در این مسیر شهیدان زیادی تقدیم کردیم.

وی افزود: انتخابات در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نماد مردم سالاری دینی از اهمیت بسزایی برخوردار است و قدرت جمهوری اسلامی ایران به حضور مشارکت حداکثری بستگی دارد.

استاندار مازندران بیان کرد: این مهم در کشور ما نهادینه‌ساری شده و برای اجرا شورای نگهبان و قوه مجریه و برای امنیت نیروهای نظامی و انتظامی حضور فعال دارند که انتخاباتی سالم و امن و زمینه‌سازی ایجاد رقابتی سالم را رقم می‌زند.

نوری با بیان اینکه همه ما از ستاد تا مسوول صندوق‌ها در این مسیر وظیفه داریم و امنیت انتخابات باید فراهم شود، افزود: در این راه ما هم شهید دادیم و مدیون این شهدا هستیم.

وی اضافه کرد: سلامت و مشارکت دو موضوع دیگر در بحث انتخابات مورد تاکید مقام معظم رهبری است که باید مورد توجه شود.

استاندار مازندران، یادآور شد: بحث بعد رقابت است که باید در این زمینه بحث اخلاق در همه بخش‌ها لحاظ شود و در این زمینه باید از رئیس‌جمهور شهید یاد کنیم، باوجود اینکه رئیس قوه قضاییه، دادستان و سایرین بودند اما در تمام عرصه‌ها مثال‌زدنی بودند.

نوری با تاکید بر اینکه رعایت اخلاق در چهار اصل نورد نظر مقام معظم رهبری و سه مرحله انتخابات اصل است، اظهار کرد: باید بدانیم عزت، دوام و قوام نظام جمهوری اسلامی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات است.

وی بیان کرد: اینکه بتوانیم این حماسه انتخابات را در ادامه بدرقه حماسه رئیس‌جمهور شهید داشته باشیم، مهم است که باید براساس چهار اصل مورد تاکید مقام معظم رهبری باشد.

استاندار مازندران با بیان اینکه وظایف و تکالیف برای همه تعیین شد، افزود: در زمینه ابلاغیه‌های شورای امنیت کشور باید توجه ویژه‌ای شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید از هدف‌مان غافل شویم، خاطرنشان کرد: باید با آرامش البته با اهتمام و تلاش مراقب باشیم شرایط دوقطبی ایجاد نشود اما رقابت باشد.

استاندار مازندران ادامه داد: ممکن است بعد از اعلام نتایج کارناوال‌هایی توسط طرفداران کاندیداها صورت گیرد اما هیچ تجمعی بدون مجوز از فرمانداری‌ها جایز نیست.

نوری با بیان اینکه اعلام نتایج انتخابات پیشاپیش قبل از اعلام رسمی جایز نیست، گفت: جشن بعد از انتخابات با رعایت ماه محرم باشد.

استاندار مازندران با تاکید بر اهمیت حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، خاطرنشان کرد: برای مشارکت حداکثری باید تمام توان‌مان را بکار بگیریم.

نوری با بیان اینکه جهاد تبیین باید بازگو شود، گفت: در رابطه با خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت سیزدهم باید بازخوانی شود؛ چراکه شهید رئیس‌جمهور ما را مسئول می‌کند.

وی تذکر داد: در فضایی که ضدانقلاب‌ها برای مایوس کردن مردم وارد میدان شدند جهاد تبیین بهترین اقدام است و همه ما مکلف به این اقدام مهم هستیم.

استاندار مازندران یادآور شد: باید مسیر رئیس‌جمهور شهید ادامه پیدا کند؛ چرا که شهید برای خدمت شب و روز نمی‌شناخت.

نوری یادآور شد: براساس تکلیفی که داریم همه برای تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در معاهدات پیچیده بین‌المللی باید حضور پرشوری در انتخابات داشته باشیم که در این مسیر رعایت اخلاق انتخاباتی مورد تاکید است.

وی گفت: امیدواریم انتخابات ۱۵ تیرماه همانند سایر انتخابات پرشور و باحضور حداکثری مردم برگزار شود.