قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

دستگیری ۴۱۹متجاوز به عرصه میراث فرهنگی استان


رئیس پلیس پیشگیری استان از دستگیری 419 متجاوز عرصه میراث فرهنگی و آثار باستانی طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش ندای تجن، سرهنگ سید محسن جعفری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح اقدامات یک ساله اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری براساس وظایف ذاتی خود ، طی سال 1399برخورد با سودجویان آثار باستانی و اماکن تاریخی را با اجرای طرح های عملیاتی و مقابله ای و همچنین اقدامات اطلاعاتی در دستور کار خود قرار دادند.

وی کشف 1170 عدد اشیای عتیقه، 945 قطعه سکه تاریخی اصل و بدل، توقیف 420 عدد آلات و ادوات حفاری های غیرمجاز و ضبط 85 دستگاه فلزیاب را از اهم اقدامات و فعالیت های عملیاتی این یگان در سال  گذشته دانست.

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران خاطرنشان کرد: ماموران یگان حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی سال گذشته 419 قاچاقچی و حفار آثار باستانی را دستگیر و 145 فقره پرونده در این زمینه تشکیل و برای بررسی به مرجع قضائی ارسال کردند.

سرهنگ جعفری در پایان با بیان اینکه آثارباستانی و ابنیه تاریخی نشانگر هویت ملی هر کشور است،خاطر نشان ساخت:حفظ و حراست از ارزش ها و ثروت های تاریخی و ملی وظیفه ملی ماست،بنابراین شهروندان در صورت مشاهده افراد سودجو موضوع را در کمترین زمان ممکن به پلیس 110 اطلاع دهند.

درباره ی admin2

مطلب پیشنهادی

مدیر کل منابع طبیعی گلستان خبرداد:اطفای حریق در عرصه‌های جنگلی «درازنو» کردکوی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از اطفای کامل آتش سوزی در عرصه های جنگلی کردکوی پس از سه روز خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *