دستگیری ۴۱۹متجاوز به عرصه میراث فرهنگی استان
دستگیری ۴۱۹متجاوز به عرصه میراث فرهنگی استان

رئیس پلیس پیشگیری استان از دستگیری ۴۱۹ متجاوز عرصه میراث فرهنگی و آثار باستانی طی سال گذشته خبر داد. به گزارش ندای تجن، سرهنگ سید محسن جعفری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح اقدامات یک ساله اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری براساس وظایف ذاتی […]


رئیس پلیس پیشگیری استان از دستگیری ۴۱۹ متجاوز عرصه میراث فرهنگی و آثار باستانی طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش ندای تجن، سرهنگ سید محسن جعفری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح اقدامات یک ساله اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری براساس وظایف ذاتی خود ، طی سال ۱۳۹۹برخورد با سودجویان آثار باستانی و اماکن تاریخی را با اجرای طرح های عملیاتی و مقابله ای و همچنین اقدامات اطلاعاتی در دستور کار خود قرار دادند.

وی کشف ۱۱۷۰ عدد اشیای عتیقه، ۹۴۵ قطعه سکه تاریخی اصل و بدل، توقیف ۴۲۰ عدد آلات و ادوات حفاری های غیرمجاز و ضبط ۸۵ دستگاه فلزیاب را از اهم اقدامات و فعالیت های عملیاتی این یگان در سال  گذشته دانست.

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران خاطرنشان کرد: ماموران یگان حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی سال گذشته ۴۱۹ قاچاقچی و حفار آثار باستانی را دستگیر و ۱۴۵ فقره پرونده در این زمینه تشکیل و برای بررسی به مرجع قضائی ارسال کردند.

سرهنگ جعفری در پایان با بیان اینکه آثارباستانی و ابنیه تاریخی نشانگر هویت ملی هر کشور است،خاطر نشان ساخت:حفظ و حراست از ارزش ها و ثروت های تاریخی و ملی وظیفه ملی ماست،بنابراین شهروندان در صورت مشاهده افراد سودجو موضوع را در کمترین زمان ممکن به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.