فراهم شدن زیرساختهای لازم برای توسعه اقتصاد دریا، گردشگری و کشاورزی در گیلان و تعامل با کشورهای همسایه
فراهم شدن زیرساختهای لازم برای توسعه اقتصاد دریا، گردشگری و کشاورزی در گیلان و تعامل با کشورهای همسایه
استاندار گیلان با بیان اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به بخش تعاونی و مردم سازی اقتصاد دارد، گفت: در این راستا، زیرساخت های لازم برای توسعه اقتصاد دریا، گردشگری و کشاورزی در این استان به منظور جذب مطلوب تر سرمایه گذاران و نیز توسعه تجارت و تعامل با کشورهای همسایه با شتاب مناسبی فراهم شده و تداوم دارد.

به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی صبح امروز (پنجشنبه) در دیدار رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به ظرفیت های اقتصادی گیلان و تاکید بر مهیا کردن زیرساختهای لازم برای توسعه تجارت از جمله راه آهن رشت-کاسپین در این استان به عنوان دروازه تجارت و تعامل ایران با کشورهای همسایه، افزود: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به بخش تعاونی و مردم سازی اقتصاد داردکه فرصت مناسبی برای رشد و ارتقای ظرفیت‌های تعاونی‌ها به عنوان بازوی استوار و توانمند دولت است.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم، رویکرد به تعاونی ها تغییر کرده است، اظهار کرد: رییس جمهوری به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش تعاون اعتقاد دارد و درصدد است تا توسعه و تعالی بخش تعاون به درستی محقق شود.

وی اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه و تقویت صادرات به کشورهای همسایه از جمله روسیه، یکی از مأموریت‌هایی است که در این حوزه تعریف شده و امور مربوط به واردات و صادرات را تسهیل می کند.

وی تصریح کرد: در این راستا، زیرساخت های لازم برای توسعه اقتصاد دریا، گردشگری و کشاورزی در این استان به منظور جذب مطلوب تر سرمایه گذاران و نیز توسعه تجارت با کشورهای همسایه با شتاب مناسبی فراهم شده و تداوم دارد.

رئیس اتاق تعاون ایران نیز در این دیدار گفت: توجه و اهتمام دولت سیزدهم به بخش تعاون و تاکید بر مردمی سازی اقتصاد امری است که در اقتصاد تعاونی تجلی می‌یابد.

بهمن عبداللهی، گسترش الگوی اقتصاد تعاون را راهکاری پویا و مؤثر در راستای برون‌رفت از گره‌های اقتصادی برشمرد و افزود: توجه و اهتمام دولت سیزدهم به بخش تعاون و تاکید بر مردمی‌سازی اقتصاد که در اقتصاد تعاونی تجلی می‌یابد، فرصت مغتنمی را در اختیار جامعه تعاون قرار می‌دهد تا با رشد و ارتقای ظرفیت‌های خود، بازوی استوار و توانمندی در کنار دولت باشند.

وی اضافه کرد: اتاق تعاون ایران به‌عنوان متولی غیردولتی بخش، تمامی مساعی خود را باهدف تسهیلگری و زمینه سازی حضور قدرتمندانه تعاونی‌ها در بازارهای هدف صادراتی نموده و بر آن تاکید دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های ویژه گیلان و قدردانی از اهتمام استاندار و مسئولان استان برای توجه به ایجاد زیرساختها و گسترش فضاهای همکاری برای توسعه تجارت و اقتصاد تعاونی، ابراز امیدواری کرد تا با استمرار حمایت‌های دولت سیزدهم بتوان گام‌های بلندتری برای رسیدن به هدف کسب سهم ۲۵ درصد از اقتصاد کشور برداشته شود.