افزایش 11 درصدی تلفات ناشی از حوادث كار/لزوم داشتن برنامه، اجرای آموزش و ایجاد نظام اطلاع ‌‌رسانی برای نجات جان انسان‌ها
افزایش 11 درصدی تلفات ناشی از حوادث كار/لزوم داشتن برنامه، اجرای آموزش و ایجاد نظام اطلاع ‌‌رسانی برای نجات جان انسان‌ها
مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : مرگ و مير ناشي از حوادث کار طی نه ماهه امسال 94 نفر(92 مرد و ما بقی زن) هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزايش داشت که برای کاهش ان داشتن برنامه ،اموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی لازم است.

.
به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ، دکتر علی عباسی با بیان اینکه از این موارد 70نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند ،افزود : بر اساس آمارهاي موجود در نه ماهه سالجاری سقوط از بلندي با 43 فوتي رتبه اول مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار را به خود اختصاص مي دهد و برق گرفتگی با 23 ، جسم سخت و سایر هر کدام با 14 فوتی در رتبه هاي بعدي مرگ بر اثر حوادث كار قرار دارند.
تیر ماه بیشترین فوتی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در نه ماهه امسال بيشترين مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار با 18 مورد در تیر ماه و كمترين آن با 3 مورد در فروردین ماه ثبت شده‌ است .
شهرستان ساری بیشترین شهر
این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طي اين مدت شهرستان‌هاي ساریبا 15 ، قائمشهر با 12 و نور با 10 فوتي بيشترين و شهرستان‌هاي گلوگاه ، میاندرود و محمود آباد هر کدام با یک فوتي كمترين موارد مرگ بر اثر حوادث كار را داشتند.
سنین31 تا 40 سال بیشترین فوتی
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان گفت : بیشترین سن مربوط به افراد 31 تا 40 سال با 25 فوتی و سنین کمتر از 20سال با 5 فوتی کمترین آمار طی نه ماه گزارش شده است.
افزایش 14 درصدی مصدومین حادثه کار
عباسی افزود : بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان طی نه ماه امسال 632 (603 مرد و ما بقی زن ) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 14 درصد افزایش داشت .
عضو شورای قضایی استان ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ايمني در كار ، رعايت استاندارد ها و قوانين مربوطه ، آموزش و ايجاد نظام اطلاع رساني و عبرت از حوادثي كه اتفاق افتاده را از مهمترين راهكارها در راستاي كاهش حوادث ناشي از كار دانست. )انتهای پیام/