بیش از 200واحد خبازی در ایام تعطیلات عید فطر  به صورت کشیک و فوق العاده نان پخت می‌کنند
بیش از 200واحد خبازی در ایام تعطیلات عید فطر  به صورت کشیک و فوق العاده نان پخت می‌کنند
پس از اجرای موفق طرح کشیک نوروزی در طول تعطیلات نوروز سال 1402 و خدمات رسانی مناسب به شهروندان و مسافرین استان، در تعطیلات عید سعید فطر نیز تعداد 261 واحد خبازی در استان مازندران به صورت فوق العاده به تولید نان و ارائه به همشهریان و مسافران عزیز می پردازند.

به گزارش ندای تجن – مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اشاره به توریستی بودن استان مازندران اظهار داشت: به دلیل شرایط خاص استان و ورود مسافر از سراسر کشور در تعطیلات عید سعید فطر و تقاضا برای کالاهای اساسی در مجموع 4هزار و 176 کیسه سهمیه آرد فوق العاده علاوه بر سهمیه ثابت ماهانه به واحدهای خبازی کشیک اختصاص یافت.

عباسعلی وفائی نژاد افزود: با تمهیدات صورت گرفته و ذخیره سازی آرد کافی در شهرستانها هیچ نگرانی و کمبودی در خصوص آرد مورد نیاز واحد های خبازی در استان وجود ندارد.

وی با توجه به ثبت ورود بیش از 20 میلیون مسافر به استان در ایام تعطیلات نوروز اظهار داشت: به منظور تامین نان مسافرین و شهروندان استان در ایام پایانی سال گذشته و نوروز 1402 تعداد 384 واحد خبازی در استان مازندران به صورت فوق العاده اقدام به پخت و عرضه نان به شهروندان و مسافرین استان نمودند.

وفائی نژاد با بیان اینکه نان مورد نیاز شهروندان و مسافرین استان در ایام نوروز تامین گردید و هیچگونه کمبود و مشکلی برای تهیه نان در ایام مذکور گزارش نشده افزود: در اجرای طرح کشیک نوروزی استان در مجموع 24هزار و 800 کیسه آرد فوق العاده علاوه بر سهمیه ثابت ماهانه در اختیار نانوایان قرار گرفت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همچنین اظهارداشت: به منظور نظارت بر آرد فوق العاده تخصیص یافته به خبازی‌ها و جلوگیری از هدررفت آن، تیم‌های بازرسی استانی متشکل از فرمانداری‌ها، اداره کل غله، صمت، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و اتحادیه خبازان در ایام تعطیلات عید سعید فطر نیز بازدید میدانی از واحدهای خبازی را در دستور کار خود خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز از 1هزار و 186 واحد خبازی در کلیه شهرستان‌های استان بازدید به عمل آمد که طی آن تعداد 221 واحد متخلف با 817 عنوان تخلف شناسایی و گزارش آن جهت پیگیری قانونی به دستگاه های مربوطه ارسال گردید.

  • منبع خبر : روابط عمومی غله و خدمات بازرگانی